placeholder
Uyruk
tur Türkiye
Konum
Orta Saha
Geçerli Takım
Antalyaspor
Geçmiş Takımlar
Göztepe U19, Göztepe U21
Doğum Tarihi
12 Mayıs 2000
Yaş
19
Sezon:
Sezer Taşkolu, (d. 16 Mayıs 2000, Erzincan) Göztepe ve Milli Takım formaları giymekte olan futbolcu.
2012 yılında, 12 yaşındayken Barcelona kulübünün Türkiye’de yaptığı elemeler sonucu Erzurum, Muş ve Erzincan şehirlerinden seçilen dört futbolcu arasında yer alan Sezer Taşkolu, Antalya’da düzenlenen kampa katılarak profesyonel futbolcu olma yolunda ilk adımını attı.
15 yaşına kadar Erzincan Belediyespor’da oynayan futbolcu, Türkiye Milli Takımlar Doğu Anadolu Bölge Karması’na seçilmesiyle birlikte birçok kulübün dikkatini çekti ve Göztepe’ye transfer oldu. 2014 yılından bu yana takımla birlikte yaptığı antrenmanların yanında özel olarak yaptığı çalışmalarla hücum yönünü geliştiren orta saha oyuncusu, daha iyi savunma yapabilmek için kondisyon çalışmalarına devam ediyor.
2017 yılının Şubat ayında Slovakya ile oynanan özel maçta görev alarak milli oldu ve 2017-18 sezonunun başında Göztepe A takımı ile birlikte kampa katıldı.
Hedefi Premier Lig’in en başarılı Türk futbolcusu olmak olan Taşkolu, hedefine ulaşabilmek için bireysel antrenmanlardan İngilizce eğitimine kadar birçok konuda çalışmalarını sürdürürken örnek aldığı Isco’nun maçlarını kaçırmıyor.